PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257850}

Wakacje Jasia Fasoli

Mr. Bean's Holiday
6,7 79 374
oceny
6,7 10 1 79374
4,8 10
ocen krytyków
Wakacje Jasia Fasoli
powrót do forum filmu Wakacje Jasia Fasoli

Może wy (szczególnie ci, którzy lubili pierwszy film, a rozczarowali się drugim) pomożecie mi określić co jest z tym filmem nie tak. Z góry uprzedzam, że piszę to jako osoba bardzo lubiąca postać pana Fasoli i jego przygody.

Po bardzo dobrym pierwszym pełnometrażowym filmie z niecierpliwością czekałem na premierę drugiego, nawet wybrałem się na niego do kina, co rzadko mi się zdarza. Powiem wprost: rozczarowałem się. Być może wynika to z tego, że film diametralnie różni się od pierwszej części już jeśli chodzi o samą konwencję. Może tylko ja odniosłem takie wrażenie, ale o ile w pierwszej części mieliśmy normalnych bohaterów, dialogi itp., o tyle druga przypominała mi jakieś połączenie filmu dokumentalnego o głównym bohaterze z pantomimą-kamera prawie cały czas śledziła tylko jego. W pierwszym filmie, mimo że fabuła i akcja skupiały się na panu Fasoli, występowali też inni, pełnoprawni bohaterowie i interakcje między nimi (jak w każdym typowym filmie). W "Wakacjach..." z jakichś powodów postać głównego bohatera jest skrajnie wyeksponowana, jakby Atkinson był jedynym aktorem w tym filmie. Ma się wrażenie, że inni są tam tylko statystami i równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być.

Wiem, że to, co piszę jest mało precyzyjne, ale chyba każdy, kto widział najpierw pierwszą część, a później drugą, od razu zauważa jakąś dziwną różnicę między nimi. Chyba właśnie ta dziwna różnica sprawia, że drugi film uważam za bardzo słaby w porównaniu z pierwszym.

ocenił(a) film na 9
pilarp

nie fajny jest motyw z tymi samymi wyczynami w sumie śmieszne ale niektore sceny sa bardzo podobne do nnych wersji Jasia:) ale i tak film fajny

ocenił(a) film na 3
pilarp

Mnie film bardzo zawiodl bo bardzo lubie filmy z Atkinsonem zarowno Johny English jak i serial a takze Nadciaga totalny kataklizmy jednak wakacje byly slabe bo dobry specyficzny atkinsonowy humor zastapila wnerwiajaca dla mnie francuska muzyka i w ogole atmosfera stricte francuska oraz ciagla wnerwiajaca zabawa pana faoli kamera. Marzylem zeby mu sie zepsula alba co bo to zepsulo do reszty caly film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones